• Oferta powitalna dla wszystkich
  • Rabat do 30%
  • Darmowe pigułki bonusowe
Wsparcie telefoniczne Wsparcie telefoniczne
Godziny pracy 09:00 - 17:00 Telefon Polska: Międzynarodowy telefon:

Wszystko o penisie: budowa, rodzaje, choroby penisa oraz jak o niego dbać

Jak wiadomo – penis, czyli inaczej prącie – jest dla większości mężczyzn najważniejszym narządem w ich ciele. Chociaż może to brzmieć żartobliwie, jest to jednak prawda, której większość z nas jest świadoma. Jednak czy samo postawienie penisa na piedestale czyni go najbardziej poznanym narządem ludzkiego ciała? Panów przeważnie interesuje jedynie jego długość, ale czy jest im znana na przykład budowa penisa? Prawdopodobnie niewielu jest w stanie poprawnie wymienić wszystkie jego anatomiczne części, dlatego dzisiaj zajmiemy się tym medycznym punktem widzenia. Spojrzymy na rodzaje penisów, choroby penisa, powiemy jak dbać o penisa oraz jak wygląda zdrowy penis. Jednym słowem, znajdziesz tu wszystkie informacje, aby Twój penis był w jak najlepszej kondycji.

Budowa penisa

Wydawałoby się, że większość mężczyzn zapytana o budowę penisa odpowie bezbłędnie. Otóż nie. Wielu nie potrafi wymienić poprawnej nazwy każdej z części swojego własnego przyrodzenia. Oczywiście nie jest to powód do wstydu, ponieważ nie każdy musi być orłem z anatomii, ale jeżeli uważamy penisa za najważniejszy narząd to warto znać jego budowę. 

Powiązany Artykuł: Oryginalny lek Levitra 10 lub 20 mg: kupić bez recepty w aptece

Przedstawia się ona następująco. Penis każdego człowieka zbudowany jest z ciała gąbczastego, dwóch ciał jamistych, a także żołędzi i okrywającego wszystko napletka wraz z wędzidełkiem napletkowym. Przy podstawie znajdziemy najważniejsze skarby, czyli naturalnie jądra i najądrza. Nie ma tutaj nic nadzwyczajnie skomplikowanego i myślę, że dość łatwo to zapamiętać.

Rodzaje penisów

Wiele osób próbowało już dokonać klasyfikacji przyrodzenia na podstawie różnych kategorii. Można by grupować je według rozmiaru, grubości, zakrzywienia itp. W tym artykule będziemy je rozróżniać po dość podstawowych, ale ważnych cechach. Ważnych z tego względu, iż każde, skrajne odchylenie od pewnych norm może być oznaką choroby penisa. Tak więc, członki podzielimy na:

  • Penisy z dużą żołędziom

Badania sugerują, że taki właśnie „kształt” penisa znajdziemy u mniej więcej 20% mężczyzn. W takim penisie jego „czubek” jest zauważalnie większy niż reszta prącia.

  • Penisy z dużym prąciem

W tym przypadku „główka” jest mniejsza od reszty prącia, co można wyraźnie zauważyć.

  • Penisy zakrzywione

Większość mężczyzn posiada penisy, które są nieco zakrzywione ku górze. Przeważnie jest to kąt, który nie przekracza 10 stopni.

  • Penisy zniekształcone

Możemy czasami zaobserwować, że penis jest za bardzo krzywy lub zniekształcony w którąś stronę. Wtedy może to oczywiście oznaczać choroby penisa. Jedną z nich jest choroba Peyroniego, która zwykle powoduje tworzenie się tkanki bliznowatej i kłopoty z erekcją.

Choroby penisa

Nie będziemy się tutaj zagłębiać w medyczne szczegóły różnorakich chorób penisa, ale ogólnikowo je wymienimy, aby dać wam obraz tego, z czym ten narząd może się spotkać. Po więcej informacji odsyłam was do innych artykułów oraz wyszukiwarek. Tym samym przejdźmy do sedna. Najpopularniejsze i najbardziej powszechne choroby penisa to:

Powiązany Artykuł: Tabletki na potencję Sildenafil 100 mg: kupić bez recepty w aptece

Żadnej choroby penisa nie należy lekceważyć! Jeżeli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy, natychmiast skonsultuj się z lekarzem.

Jak dbać o penisa

Bardzo dużo słyszy się o pielęgnowaniu kobiecości, ale czy to znaczy, że męskość może być dzika i zaniedbana? Oczywiście, że nie! Wasze penisy również należy pielęgnować z taką samą starannością. Pamiętajcie, że sam prysznic to nie wszystko. Warto zadbać o właściwe kosmetyki do mycia i pielęgnacji. Ponadto, nie zapominajcie o regularnych badaniach. Profilaktyka zawsze jest lepsza niż leczenie.



Korzystamy z plików cookies, abyś mógł w pełni korzystać z usług nasze strony internetowej. Kontynuując przeglądanie naszej witryny, akceptujesz politykę cookies.

Rozumiem