• Oferta powitalna dla wszystkich
  • Rabat do 30%
  • Darmowe pigułki bonusowe
Wsparcie telefoniczne Wsparcie telefoniczne
Godziny pracy 09:00 - 17:00 Telefon Polska: Międzynarodowy telefon:

Jak wyleczyć grzybice penisa i czym się objawia: najważniejsze informacje

Każde zmiany skórne w okolicach penisa wywołują u mężczyzn panikę. Nie jest inaczej w przypadku, gdy pojawia się grzybica na penisie, która nazywana jest też drożdżycą. Czerwonym plamkom na prąciu towarzyszy także spory dyskomfort, swędzenie i niezwykle nieprzyjemny zapach. Na pewno nie będziecie pocieszeni, gdy dowiecie się, że wszelka aktywność seksualna podczas tej choroby jest surowo wzbroniona. Co zrobić, żeby skutecznie pozbyć się tego wstydliwego problemu? Czy konieczna jest stresująca wizyta u lekarza czy może wystarczą domowe sposoby? Odpowiemy już za chwilę.

Grzybica prącia – objawy i przyczyny widoczne gołym okiem

Grzybica na penisie jest schorzeniem dermatologicznym, którego zdecydowanie nie powinno się lekceważyć. Panika również nie jest wskazana, ponieważ dodatkowy stres może przyczynić się do rozwoju choroby. Jakie są pierwsze alarmujące objawy grzybicy? Na początku nie da się zaobserwować zupełnie niczego. 

Powiązany Artykuł: Oryginalne tabletki Kamagra 100 mg: kupić w aptece bez recepty

Dopiero, gdy choroba wejdzie w następne stadium pojawi się biały nalot oraz swędzenie. Dodatkowo będzie można wyczuć niezwykle nieprzyjemny zapach. Następnym etapem są czerwone plamki, podrażnienie napletka i złuszczanie się naskórka żołędzi.

Grzybica na penisie – bezpośrednie przyczyny

Jeśli chodzi o same przyczyny choroby, mogą one być różne. Oprócz tego, że do rozwoju choroby przyczynia się stres, dowiedziono także, że niewłaściwa dieta czy nadużywanie leków również ma na nią wpływ. Zasadniczo są przyczyny, na które mężczyzna ma wpływ, ale są też takie, nad którymi nie ma żadnej kontroli.

Podstawową przyczyną pojawienia się grzybicy jest atak drożdżaka. Jest to grzyb, który lubi ciepłe i wilgotne miejsca (jama ustna, narządy płciowe) i bardzo szybko się w nich rozmnaża. Bardziej podatni na jego atak jesteśmy podczas osłabienia organizmu chorobą lub terapią antybiotykową. Łatwo zarazić się również poprzez stosunek płciowy z zarażoną osobą. Jeżeli zauważymy objawy choroby u naszej partnerki, należy natychmiast zaprzestać zbliżeń seksualnych, ponieważ może się to skończyć tragicznie dla obojga.

Swędzenie penisa – niewłaściwa higiena?

Tak, jedną z przyczyn pojawienia się grzybicy są niewłaściwe praktyki higieniczne. Nie chodzi tylko o zaniedbywanie toalety miejsc intymnych, ale także o przesadne ich czyszczenie lub używanie niewłaściwych lub nieprzeznaczonych do tego kosmetyków. 

Powiązany Artykuł: Oryginalny lek Levitra 10 lub 20 mg: kupić bez recepty w aptece

Zdecydowanie odradza się perfumowania penisa czy noszenie zbyt ciasnej bielizny, która powoduje podniesienie temperatury w okolicach intymnych, czym tworzy idealne warunki do rozwoju drożdżaka.

Jak wyleczyć grzybice penisa - skuteczne metody, które rozwiążą problem

Istnieje wiele mitów na temat leczenia dermatologicznych chorób narządów rozrodczych. Wielu ludzi wierzy, iż domowa kuracja, która łagodzi objawy będzie w zupełności wystarczająca. Niestety prawda jest inna i brutalna. Powikłania nieleczonej lub nieprawidłowo mogą być bardzo poważne, ponieważ należą do nich bezpłodność lub przerost prostaty.

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić na drodze do odzyskania zdrowia jest konsultacja z lekarzem, najlepiej od razu dermatologiem (lub wenerologiem / urologiem). Najskuteczniejsze będą leki na receptę, dlatego właśnie nimi powinniśmy nasz problem rozwiązywać. Jeżeli chodzi o domowe sposoby leczenia, są jak najbardziej wskazane, jednak tylko po to, aby wspomóc kurację farmakologiczną. Dobrym pomysłem będzie zmiana diety, z której wyeliminujemy cukier, alkohol i białą mąkę. Wszelkie fast food’y i przetwarzane jedzenie jest niewskazane. Ponadto warto zaopatrzyć się w suplementy bogate w witaminę C oraz cynk, gdyż są to substancje wspomagające funkcjonowanie układu odpornościowego (immunologicznego). Maści i płukanki łagodzące swędzenie i pieczenie mogą również być stosowane, jednak należy sprawdzić, czy nie wchodzą w interakcje z lekami.Korzystamy z plików cookies, abyś mógł w pełni korzystać z usług nasze strony internetowej. Kontynuując przeglądanie naszej witryny, akceptujesz politykę cookies.

Rozumiem