• Oferta powitalna dla wszystkich
  • Rabat do 30%
  • Darmowe pigułki bonusowe
Wsparcie telefoniczne Wsparcie telefoniczne
Godziny pracy 09:00 - 17:00 Telefon Polska: Międzynarodowy telefon:

Wytrysk wsteczny: przyczyny, objawy i leczenie tego wstydliwego problemu

Być może nie spotkałeś się jeszcze z terminem wsteczna ejakulacja i nie jest to wcale nic dziwnego. Jest to schorzenie, o którym nie mówi się dużo, a jednak wielu mężczyzn na nie cierpi. Polega ono na tym, że nasienie nie wydostaje się z członka, ale trafia do pęcherza. Jakie są tego objawy? Skąd to się bierze? Postaramy się udzielić jak najwięcej odpowiedzi, aby pomóc wam zrozumieć i skutecznie walczyć z tym problemem.

Ejakulacja wsteczna – objawy

Normalny wytrysk polega na tym, że podczas orgazmu nasienie pompowane jest z jąder wprost do członka skąd wydostaje się na zewnątrz. Cały ten proces przebiega przy zaciśniętych mięśniach zwieracza, które zamykają drogę do pęcherza moczowego. Natomiast wsteczna ejakulacja jest spowodowana przez nie zaciśnięcie się tych mięśni i otwarcie nasieniu drogi do pęcherza moczowego, przez co nie ma ono możliwości dojścia do prącia i następuje wytrysk do pęcherza moczowego.

Powiązany Artykuł: Tabletki na potencję Tadalafil 20 mg: kupić bez recepty w aptece

Warto tutaj wspomnieć, że wsteczna ejakulacja nie wpływa na orgazm mężczyzny, nie zaburza potencji czy erekcji oraz nie wpływa na ogólny stan zdrowia. Cały ten wytrysk nasienia u mężczyzny, który wylądował w pęcherzu zostanie wydalony później zmieszany razem z moczem. Najbardziej tragicznym skutkiem więc pozostaje brak możliwości zapłodnienia partnerki. Natomiast jedyny widoczny objaw, którego można się spodziewać to brak wydostającej się z penisa spermy podczas orgazmu. Czasami w miłosnym uniesieniu lub przy używaniu prezerwatyw łatwo ten objaw przeoczyć.

Jakie przyczyny ma wsteczna ejakulacja

Wytrysk do pęcherza moczowego może być tymczasowy lub długotrwały. Jeżeli mamy do czynienia z tym pierwszym przypadkiem, najprawdopodobniej jest to spowodowane przyjmowaniem różnych leków. Przeważnie taki wpływ na organizm mężczyzny mają leki uspokajające i antydepresyjne, leki na nadciśnienie czy też leki mające na celu regulację prostaty. Po przyjmowaniu tego rodzaju leków dolegliwość powinna ustąpić, a jeżeli nie ustąpi to musisz koniecznie porozmawiać z lekarzem.

W przypadku, gdy wsteczna ejakulacja jest trwała, jej przyczyny mogą być różne. Niektóre z bardziej znanych lekarzom to: operacja prostaty, schorzenia pęcherza, cukrzyca, nadużywanie alkoholu, nietypowe praktyki seksualne. Badania pokazują, że ponad 90% mężczyzn, którzy przeszli zabieg chirurgiczny związany z gruczołem krokowym może cierpieć na wytrysk do pęcherza moczowego.

Jak leczona jest wsteczna ejakulacja?

Najważniejszą rzeczą w leczeniu tej przypadłości jest oczywiście poprawna i szybka diagnoza. Aby tego dokonać u pacjenta przeprowadzane jest badanie moczu. Jeżeli wsteczna ejakulacja zostanie stwierdzona można zastosować leczenie farmakologiczne. Do stosowanych leków należą substancje pobudzające mięśnie do skurczu i wytrysk nasienia u mężczyzny. 

Powiązany Artykuł: Oryginalna Viagra bez recepty: zobacz gdzie kupić i za jaką cenę

Konkluzją, którą można wysunąć na podstawie tej metody jest to, że można spróbować również ćwiczyć mięśnie Kegla, aby wspomóc ten proces. Gdyby leczenie farmakologiczne okazało się nieskuteczne, zastosowanie znajduje również elektrostymulacja lub elektrowibracja.

W bardzo niewielu przypadkach może zaistnieć konieczność przeprowadzenia chirurgicznego leczenia omawianego problemu. Dzieje się tak bardzo rzadko i tylko w skrajnych przypadkach. Mówi się też, że stosunek z pełnym pęcherzem moczowym może być skuteczny w walce ze wstecznym wytryskiem.

Biorąc pod uwagę wszystkie opisane przez nas informacje, na pewno już wiecie, że wsteczna ejakulacja to schorzenie, które może być skutecznie leczone. Jak już wspominaliśmy, najważniejsza jest prawidłowa diagnoza i szybkie działanie w przypadku wykrycia, aby zapobiec problemom z płodnością w przyszłości.Korzystamy z plików cookies, abyś mógł w pełni korzystać z usług nasze strony internetowej. Kontynuując przeglądanie naszej witryny, akceptujesz politykę cookies.

Rozumiem