• Oferta powitalna dla wszystkich
  • Rabat do 30%
  • Darmowe pigułki bonusowe
Wsparcie telefoniczne Wsparcie telefoniczne
Godziny pracy 09:00 - 17:00 Telefon Polska: Międzynarodowy telefon:

Suchość pochwy podczas stosunku: co stosować, aby zapobiec urazom?

Bardzo często uważa się, że suchość pochwy to schorzenie, które jest domeną jedynie kobiet po menopauzie. Jest to nieprawda, gdyż ten problem pojawia się również wśród kobiet w kwiecie wieku. Przyczyną tego przeważnie są związane z kobiecą gospodarką hormonalną.

Czy rozwiązaniem na suchość pochwy jest nawilżanie pochwy?

Powszechnie przyjętą praktyką jest, że leczenie polega na eliminowaniu objawów. Niestety suchość pochwy podczas stosunku jest jedynie efektem bardziej złożonego problemu. Zdrowa kobieta produkuje śluz, który naturalnie nawilża pochwę, co pozwala na zabezpieczenie dróg rodnych przed drobnoustrojami. Kiedy tego śluzu brakuje, panie mogę odczuwać nieprzyjemny dyskomfort, pieczenie lub swędzenie w miejscach intymnych. Tym samym pojawia się również niechęć do seksu, który bez odpowiedniego nawilżenia powoduje ból.

Samo nawilżanie pochwy może okazać się niewystarczające, natomiast ignorowanie suchości pochwy może doprowadzić do pogorszeniu się ogólnego stanu zdrowia.

Przyczyny pojawienia się suchości pochwy

Suchość pochwy może pojawić się u kobiet w każdym wieku. Jest ona powodowana przez zaburzenie gospodarki hormonalnej, głównie estrogenu, który powinien regulować proces wydzielania śluzu. Wspominaliśmy już o tym, że brak rzeczonego śluzu to objaw poważniejszych chorób związanych z hormonami. Chociaż często wiąże się to z menopauzą, może być też wynikiem infekcji grzybiczej lub bakteryjnej. W każdym bądź razie każde pojawienie się tego symptomu powinno być natychmiastowo skonsultowane z lekarzem pierwszego kontaktu.

Powiązany Artykuł: Lovegra - Viagra dla kobiet bez recepty: kupić w aptece online

Oprócz tego suchość pochwy może mieć bezpośredni związek z nietypowymi praktykami seksualnymi. W jaki sposób? Otóż urazy pochwy mogą również wpływać na jej nawilżenie.

Leki na suchość pochwy

Prawidłowe nawilżanie pochwy jest bardzo istotne, ponieważ chroni to naturalną florę bakteryjną, która zapobiega infekcjom. Jednym z rozwiązań są leki na suchość pochwy, aczkolwiek proponowalibyśmy wstrzymać się z nimi do momentu zalecenia ich przez lekarza. Jeśli chodzi o skuteczne nawilżenie pochwy domowe sposoby wydają się być dobrym pomysłem. 

Pierwszym z nich jest zadbanie o właściwą dietę, gdyż kobiecy organizm jest bardzo delikatny i może gwałtownie reagować na wszelkie zmiany w żywieniu. Ponadto, warto rozważyć żel na suchość pochwy, który może również pomóc w załagodzeniu tego problemu.

Suchość pochwy – co stosować przed wizytą u lekarza

Problemy z suchością pochwy mogą być bardzo uciążliwe, ale też wstydliwe. Chociaż kobiety znane są z większej otwartości w tych sprawach i chętniej odwiedzają lekarza. Mimo tego, wiele pań może uważać ten problem za zbyt intymny, aby przedstawić go lekarzowi, szczególnie jeżeli będzie on przeciwnej płci. W tym wypadku proponujemy zastosowanie domowych metod na nawilżenie pochwy. W ostatnich czasach furorę robi olej z wiesiołka, który jest dostępny w łatwych do połknięcia tabletkach. Reguluje on pracę hormonów i poprawia jakość wydzielanego śluzu. Produkt ten jest dostępny w większości aptek po niezbyt wygórowanej cenie, więc serdecznie polecamy przetestowanie go. Ponadto, warto też sprawdzić jakich kosmetyków używamy do pielęgnacji miejsc intymnych. Bardzo często tańsze preparaty z supermarketów mają niekorzystne pH, które będzie podrażniać dolne okolice bikini. Płyny do mycia powinniśmy również zakupić w aptece po konsultacji z farmakologiem. Stosowanie mydła czy zwykłych żeli pod prysznic zupełnie odpada, ponieważ może pogorszyć suchość pochwy.

W żadnym wypadku nie należy bagatelizować suchości pochwy, ponieważ nie tylko jest oznaką innych chorób, ale może też niekorzystnie wpływać na płodność. Zdarzały się przypadki, gdzie uniemożliwiała zapłodnienie.Korzystamy z plików cookies, abyś mógł w pełni korzystać z usług nasze strony internetowej. Kontynuując przeglądanie naszej witryny, akceptujesz politykę cookies.

Rozumiem