• Oferta powitalna dla wszystkich
  • Rabat do 30%
  • Darmowe pigułki bonusowe
Wsparcie telefoniczne Wsparcie telefoniczne
Godziny pracy 09:00 - 17:00 Telefon Polska: Międzynarodowy telefon:

Stulejka: objawy, przyczyny i informacje, które pomogą Ci się jej pozbyć

Wiele osób mogło słyszeć określenie stulejka, a nawet używać go w celu obrażenia kogoś, ale czy tak naprawdę wiemy czym jest to schorzenie, jakie są jego przyczyny, do czego może doprowadzić i jak się go pozbyć? Większość osób zna tylko podstawowe informacje o tym problemie. Postaramy się w związku z tym przybliżyć jak najwięcej faktów o stulejce i jej leczeniu. Powiedziałbym nadstawcie uszy i słuchajcie, ale w końcu mogę tylko przekazać wam kilka literek na ekranie, więc życzę przyjemnej lektury

Stulejka – co to takiego w ogóle jest?

Stulejka to problem z napletkiem, więc można się domyślić, że dotyczy jedynie mężczyzn. Drogie panie, nie musicie jednak rezygnować z dalszego czytania, ponieważ może dotyczy to waszego faceta. Sam problem polega na tym, że napletek jest zwężony w taki sposób, że uniemożliwia to odciągnięcie go od żołędzi. 

Powiązany Artykuł: Tabletki na potencję Tadalafil 20 mg: kupić bez recepty w aptece

Powoduje to bardzo często ból, dyskomfort, a zbagatelizowanie problemu może prowadzić do przeróżnych infekcji penisa. Zasadniczo każdy jest w grupie ryzyka, niezależnie od wieku. Choroba ta może dotknąć noworodki, dzieci, dorosłych i starszych mężczyzn.

Stulejka – przyczyny i rodzaje tego wstydliwego schorzenia

Można rozróżnić dwa rodzaje stulejki, a mianowicie stulejkę wrodzoną (fizjologiczną), a także stulejkę nabytą (patologiczną). Pierwszy wymieniony przeze mnie rodzaj ma podłoże genetyczne i jest powodowany przez mutacje genowe. Nie ma zatem możliwości, aby zapobiec jej powstaniu. Drugi rodzaj może się pojawić przez kilka powodów, jak kiepska higiena, stany zapalne napletka, cewnikowanie prącia, nieleczona cukrzyca, urazy.

Przeprowadzone badanie sondażowe szacują, że z problemem stulejki zmaga się około 10 procent mężczyzn. Pomimo tego, że jest to naturalne zjawisko u chłopców do lat 3, należy mieć na uwadze, czy problem utrzymuje się dłużej. W ich przypadku skóra napletka przymocowana jest do żołędzi mastką (wydzieliną tłuszczową), która z biegiem czasu jest wypłukiwana. Około 3 roku życia powinna ona zostać całkowicie wypłukana, a napletek ma się zsuwać swobodnie. Bardzo ważne jest, aby odpowiednio pielęgnować napletek naszego niemowlaka i zsuwać go przy okazji każdej kąpieli. Nie należy jednak tego robić, jeżeli napotkamy jakiś opór!

Stulejka – objawy, które sam możesz zaobserwować

Oczywistym objawem stulejki jest brak możliwości zsunięcia napletka poniżej żołędzi penisa. Jest to wtedy tak zwana stulejka całkowita. Istnieje również stulejka częściowa, o której możemy mówić wtedy, gdy napletek jesteśmy w stanie zsunąć co najmniej do rowka zażołędziowego.

Powiązany Artykuł: Oryginalny lek Levitra 10 lub 20 mg: kupić bez recepty w aptece

Oprócz niemożności zsunięcia napletka, stulejce również towarzyszą objawy takie jak ból przy próbie jego zsunięcia oraz podczas stosunku. Seks ze stulejką jest wtedy bardzo nieprzyjemny i przez to wielu mężczyzn z niego rezygnuje. Ponadto, w obawie przed bólem, niektórzy zaniedbują higienę okolic intymnych. Prowadzi to do rozwoju bakterii, które powodują infekcje, co znacząco pogorszy sytuację i zdrowie całego organizmu.

Stulejka – zabieg i dalsze leczenie

Samo leczenie stulejki nie należy do skomplikowanych i sprowadza się zasadniczo do przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. Nie jest to jednak jedyna metoda, a ostateczne leczenie powinno być uzgodnione z lekarzem, ponieważ zależy od wielu czynników.

Pozbycie się stulejki u małych chłopców jest zazwyczaj możliwe dzięki stosowaniu maści sterydowej, która ma pomóc w usuwaniu mastki, a także ułatwiającej odciągnięcie napletka. Niemniej jednak w bardziej skomplikowanych przypadkach, jak również u dorosłych mężczyzn zalecane jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego, aby pozbyć się problemu.Korzystamy z plików cookies, abyś mógł w pełni korzystać z usług nasze strony internetowej. Kontynuując przeglądanie naszej witryny, akceptujesz politykę cookies.

Rozumiem