• Oferta powitalna dla wszystkich
  • Rabat do 30%
  • Darmowe pigułki bonusowe
Wsparcie telefoniczne Wsparcie telefoniczne
Godziny pracy 09:00 - 17:00 Telefon Polska: Międzynarodowy telefon:

Sildenafil: czas działania, dawkowanie i możliwe skutki uboczne preparatu

Chociaż wielu z nas mogło słyszeć już tę nazwę, to wciąż wielu może zadawać sobie pytanie – co to jest Sildenafil? Postaramy się przybliżyć wam kilka najważniejszych faktów o tym produkcie na potencję, jego dawkowaniu, działaniu i skutkach ubocznych. Sildenafil jest substancją, która pomaga w osiągnięciu długotrwałego wzwodu. Dawniej, aby go pozyskać, potrzebna była recepta od lekarza. Teraz sytuacja się zmieniła i leki posiadające w swoim składzie sildenafil są dostępne w aptekach od ręki. Powstaje jednak pytanie, czy korzystanie z takiego leku bez opieki lekarza jest bezpieczne. Na to również odpowiemy w tym artykule.

Sildenafil – jak długo działa i czy jest bezpieczny

Omawiany lek pozwala na osiągnięcie bardzo długotrwałej erekcji. Dzieje się tak, ponieważ substancja aktywna stymuluje przepływ krwi w penisie. Rozszerza ona naczynia krwionośne oraz blokuje enzym hamujący erekcję po to, aby napływ krwi do prącia był jak największy. Jak można się domyślić w efekcie otrzymamy potężny i niekrótki wzwód.

Działanie Sildenafilu nie ogranicza się tylko do zapewnienia wspaniałych erekcji, ale też do zwiększenia satysfakcji z seksu. Kiedy zażyjemy lekarstwo, wystarczy najmniejsze podniecenie, aby naszym oczom ukazał się wzwód, który będzie trwał godzinami.

Ważną informacją jednak jest to, że w przypadku zaburzeń erekcji, które mają charakter inny niż neurologiczny lub psychiczny, lek będzie nieskuteczny.

Przeciwwskazania do stosowania

Jak w przypadku większości leków na poprawę erekcji, nie zaleca się stosowania Sildenafilu osobom, które mają przeciwwskazania do jakiejkolwiek aktywności seksualnej. Nie jest również zalecany mężczyznom, którzy nie ukończyli jeszcze 18 roku życia. Ponadto, jeżeli cierpisz na choroby związane z układem krążenia i jesteś w trakcie leczenia farmakologicznego, również nie powinieneś stosować środków wspomagających erekcję.

Sildenafil – dawkowanie

W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów lek powinno przyjmować się minimum godzinę przed zaplanowanym stosunkiem seksualnym. Pamiętajcie, że przyjmując tabletkę podczas posiłku, wydłużacie czas jej wchłaniania i czas reakcji może być nieco wydłużony. Zalecana dawka dobowa oscyluje między 25 a 100 mg. Ponadto, lek nie będzie działał sam z siebie. Do jego pełnego działania niezbędna jest stymulacja seksualna. Nie należy przekraczać zalecanej dawki substancji, ponieważ może mieć do bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia.

Sildenafil – skutki uboczne

Niestety nie istnieją leki bez skutków uboczny, a sildenafil nie jest tutaj wyjątkiem. Najczęściej obserwowanymi niepożądanymi działaniami są: bóle głowy, bóle w klatce piersiowej, reakcje alergiczne, nudności, biegunka, kołatanie serca, krwawienie z prącia, omdlenie, drgawki. W rzeczywistości lista tych skutków ubocznych jest jeszcze dłuższa, ale występowanie innych objawów jest dużo rzadsze. Warto zapamiętać, że jak w przypadku wszystkich aktywnych leków, częste przyjmowanie Sildenafilu może spowodować zwiększenie tolerancji organizmu, co osłabi działanie leku.

Najważniejszą informacją do zapamiętania jest to, że przedawkowanie tego leku może spowodować nieodwracalne skutki, takie jak wtórna impotencja. Jak zauważyć, że przedawkowałeś lek? Objawem tego będzie kilkugodzinny wzwód, który nie chce samoistnie ustąpić. W takim przypadku należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia prącia.

Podsumowując, Sildenafil jest bardzo skutecznym środkiem na poprawę erekcji, ale jak z każdym lekiem, należy stosować go rozważnie. W ofercie aptek znajdziemy różne leki zawierające tę substancję, z czego większość z nich jest dostępna bez recepty. Mimo tego przed rozpoczęciem korzystania zalecamy konsultacje z lekarzem i stały jego nadzór.Korzystamy z plików cookies, abyś mógł w pełni korzystać z usług nasze strony internetowej. Kontynuując przeglądanie naszej witryny, akceptujesz politykę cookies.

Rozumiem