• Oferta powitalna dla wszystkich
  • Rabat do 30%
  • Darmowe pigułki bonusowe
Wsparcie telefoniczne Wsparcie telefoniczne
Godziny pracy 09:00 - 17:00 Telefon Polska: Międzynarodowy telefon:

Seksoholizm u mężczyzn: objawy, leczenie i praktyki profilaktyczne

Uzależnić można się od wszystkiego. Bardzo popularnym dzisiaj uzależnieniem jest to od Internetu, ale nie tym się będziemy zajmować. Nikt nie jest w stanie zaprzeczyć, że seks jest jedną z najprzyjemniejszych rzeczy w życiu, a przyjemności sprzyjają uzależnieniom. Uzależnienie od seksu towarzyszy ludzkości już od zarania dziejów i jego ofiarą byli nie tylko zwykli ludzie, ale również ważne postaci historyczne. Co to jest i jak sobie z tym radzić? Sprawdźmy.

Seksoholizm – objawy i jak je rozpoznać

Tutaj sprawa robi się nieco skomplikowana. Seksoholizm jest zaliczany do grupy uzależnień behawioralnych, więc objawy początkowo mogą skrywać się w dość normalnym zachowaniu. Dużo łatwiej będzie je zauważyć komuś z zewnątrz niż nam samym. Na co więc zwracać uwagę we własnym zachowaniu? 

Powiązany Artykuł: Tabletki Cialis 5mg / 20 mg bez recepty: kupić w aptece online

Nasze ciało i umysł wysyła nam sygnały. Powinniśmy być ich świadomi. Jeżeli czujesz, że coś w związku z Twoją seksualnością wymyka Ci się spod kontroli, to pierwszy znak ostrzegawczy, że coś może być na rzeczy. Kolejnym dzwonkiem alarmowym jest poszukiwanie doznań seksualnych, które wiążą się z ryzykiem. W przypadku, gdy spełnienie seksualne jest dla Ciebie ważniejsze niż utrata relacji z bliskimi, własne bezpieczeństwo lub zdrowie, jest to wyraźny znak, że możesz mieć problem. Jeśli mimo konsekwencji tych zachowań seksualnych wciąż odczuwasz silną potrzebę zaspokajania swoich potrzeb – niezwłocznie z kimś porozmawiaj. Najlepiej z psychologiem, który będzie w stanie zaoferować Ci profesjonalną pomoc. Chociaż uzależnienie od seksu może być bagatelizowane, pamiętaj, żeby nie zignorować problemu, gdyż może on doprowadzić do tragicznych konsekwencji.

Seksoholizm - leczenie i pomoc

Prawdopodobnie nikt nie będzie zaskoczony, że najlepszą i najskuteczniejszą formą leczenia uzależnienia od seksu jest psychoterapia. Polega ona na odbudowywaniu normalnych, zdrowych relacji z ludźmi i walce z traktowaniem seksu jako narkotyku. Pełna abstynencja nie jest wskazana, ponieważ może ona doprowadzić do nawrotu zaburzeń i będzie miała zupełnie odwrotny efekt od zamierzonego. Należy skupić się na znalezieniu sposobu na zaspokajanie swoich popędów w sposób, który nie jest destrukcyjny dla nas samych.

Seksoholizm – leczenie farmakologiczne

W skrajnych przypadkach sama psychoterapia może nie wystarczyć i będzie konieczne wdrożenie leczenia farmakologicznego. Przyjmowanie przepisanych środków ma na celu zmniejszenie pobudzenia seksualnego, co z kolei ma ograniczyć patologiczne zachowania. 

Powiązany Artykuł: Kup tabletki Vardenafil bez recepty w aptece online

Nie musisz się jednak przejmować, ponieważ takie leczenie stosowane jest głównie u osób skazanych za przestępstwa seksualne. Istnieje bardzo niewielka szansa, że Twoje uzależnienie od seksu jest aż tak silne, aby przyjmować leki.

Seksoholizm – przyczyny i podłoże

Uzależnienie od seksu może mieć różnorakie przyczyny. Do głównych prawdopodobnie można zaliczyć niepewność, brak wiary w siebie i swoje możliwości seksualne, być może nieśmiałość, jak również poczucie niższości. Ponadto wiadomo, że orgazm uwalnia w mózgu substancje chemiczne, które sprawiają, że czujemy się niezwykle dobrze i przyjemnie. W związku z tym mechanizm i podłoże seksoholizmu mogą być takie same jak w przypadku wielu innych uzależnień.

Chociaż uważa się, że seksoholizm u mężczyzn jest bardziej powszechny niż u kobiet, nie jest to do końca prawdą. To zaburzenie behawioralne dotyka obydwie płcie w prawie równym stopniu, chociaż faktycznie dużo więcej mówi się o płci męskiej. Być może wynika to z tego, że panie potrafią nieco lepiej się kontrolować lub z tego, że dużo łatwiej prosić im o pomoc.Korzystamy z plików cookies, abyś mógł w pełni korzystać z usług nasze strony internetowej. Kontynuując przeglądanie naszej witryny, akceptujesz politykę cookies.

Rozumiem