• Oferta powitalna dla wszystkich
  • Rabat do 30%
  • Darmowe pigułki bonusowe
Wsparcie telefoniczne Wsparcie telefoniczne
Godziny pracy 09:00 - 17:00 Telefon Polska: Międzynarodowy telefon:

Jak rozpoznać orgazm: co to jest orgazm, jak wygląda i o co z nim chodzi?

Ciężko jednoznacznie zdefiniować orgazm, ponieważ jest to dosyć indywidualne doznanie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Można wyróżnić pewne objawy orgazmu, które będą wspólne dla wielu ludzi jak szybsza praca serca, fale gorąca, czy uczucie błogości. Są też tacy, którzy twierdzą, że jest to moment, w którym ciało i umysł nie reagują na jakiekolwiek bodźce zewnętrzne. Jak jest naprawdę? Postaramy się to rzetelnie sprawdzić.

Orgazm kobiecy – jak wygląda w praktyce?

Kobiecy orgazm to bardzo skomplikowana sprawa. Niektórzy twierdzą, że jest to nawet jedna z największych zagadek wszechświata. Tak czy inaczej, na samym początku warto wspomnieć, że u kobiet wyróżnianych jest kilka rodzajów kobiecych orgazmów, a mianowicie: pochwowy, łechtaczkowy i sutkowy. 

Powiązany Artykuł: Lovegra - Viagra dla kobiet bez recepty: kupić w aptece online

Każdy z nich jest inny i każdy wymaga innej, umiejętnej stymulacji. Pozostaje wciąż pytanie, czym tak naprawdę jest sam orgazm. Mianowicie jest to zjawisko fizjologiczne, ponieważ towarzyszą mu nabrzmiałe piersi, sutki, a także skurcze pochwy oraz odbytu. Doprowadzenie kobiety do orgazmu nie jest prostym zadaniem, ponieważ mężczyzna musi nie tylko znać jej ciało, ale też rozumieć jej marzenia seksualne.

Jak wygląda w takim razie orgazm u mężczyzny?

Tak samo jak w przypadku kobiet, osiągnięcie przez mężczyznę orgazmu zależy od właściwej stymulacji jego narządów płciowych. Wielu panom nie potrzeba wiele, gdyż podniecenie pojawia się u nich w momencie, gdy tylko zobaczą swoją partnerkę nago. Samemu męskiemu orgazmowi również towarzyszą skurcze, a także wytrysk nasienia z prącia. 

Warto tutaj przypomnieć paniom, że senność po stosunku u mężczyzn to stan zupełnie naturalny i nie jest w żadnym wypadku oznaką braku zainteresowania.

Brak orgazmu – czy oznacza jakieś problemy?

W tym momencie wiemy już, czym jest orgazm. Jednak czy musi się on pojawić podczas każdego zbliżenia? Otóż wiadomo, że nie. Nie każdy stosunek seksualny kończy się orgazmem, jednak jego całkowity brak przy każdym współżyciu może oznaczać problemy zdrowotne. 

Powiązany Artykuł: Tabletki na potencję Sildenafil 100 mg: kupić bez recepty w aptece

Brak orgazmu u mężczyzny jest zwykle powodowany chorobami ogólnoustrojowymi lub zakażeniem narządów płciowych. Tymczasem brak orgazmu u kobiety może mieć znacznie bardziej skomplikowane podłoże. Przyczyny są różne, ponieważ mogą to być zarówno zakażenia, choroby lub problemy natury psychologicznej. Może być to również powodowane obniżeniem poziomu hormonów odpowiedzialnych za libido.

Orgazmy podczas stosunku – czy są wyznacznikiem dobrego seksu?

Opinii na temat seksu będzie tyle, ile osób wypowiadających się na ten temat. Zasadniczo nie można jednoznacznie stwierdzić, że udany seks równa się orgazm. Dla wielu osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn, orgazm nie jest ostatecznym wyznacznikiem dobrego stosunku. Na jego jakość wpływa dużo więcej czynników. Kobiety cenią sobie samą atmosferę i to, jak bardzo partner stara się zaspokoić jej fantazje oraz czy rozumie jej potrzeby. Samo szczytowanie nie będzie więc faktorem przesądzającym o tym, czy partnerka będzie usatysfakcjonowana. Sprawa ma się nieco inaczej w przypadku faceta, ponieważ mężczyzna, który nie „wystrzeli” swojego ładunku może czuć się mocno niezaspokojony, a wręcz mieć pretensje do partnerki. Na całe szczęście panom jest dużo łatwiej osiągnąć orgazm niż paniom, przez co też dużo rzadziej narzekają na satysfakcję po stosunku. Oczywiście preferencje są różne i ciężko stwierdzić czy wszyscy mają takie samo zdanie na ten temat. Naszym zdaniem najlepszym sposobem na poznanie pragnień partnera lub partnerki jest szczera rozmowa.Korzystamy z plików cookies, abyś mógł w pełni korzystać z usług nasze strony internetowej. Kontynuując przeglądanie naszej witryny, akceptujesz politykę cookies.

Rozumiem