• Oferta powitalna dla wszystkich
  • Rabat do 30%
  • Darmowe pigułki bonusowe
Wsparcie telefoniczne Wsparcie telefoniczne
Godziny pracy 09:00 - 17:00 Telefon Polska: Międzynarodowy telefon:

Co oznacza krew w spermie: poznaj przyczyny i przestań panikować!

Raczej ciężko jest znaleźć osobę, która uznałaby obecność krwi w spermie za coś mało istotnego. Oczywistym faktem jest, że czerwone zabarwienie spermy to wyraźny znak organizmu, że dzieje się coś niedobrego i należy się temu przyjrzeć. Może być to objaw, który towarzyszy bardzo wielu niebezpiecznym chorobom i zaleca się natychmiastowe wykonanie szeregu badań.

Krew w spermie – przyczyny

W większości przypadków obecność krwi w spermie (przeważnie u młodych mężczyzn) będzie spowodowana różnego rodzaju urazami, a nie poważnym schorzeniem. Jeżeli jednak hematospermia zostanie zaobserwowana u mężczyzny w wieku powyżej 40 lat, może oznaczać rozwijający się stan zapalny lub nawet chorobę nowotworową. Powinieneś natychmiastowo i bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem, jeżeli zaobserwowałeś u siebie takie objawy. Zdecydowanie nie należy ignorować sytuacji, w której widzimy czerwone zabarwienie spermy lub towarzyszącą jej brązową wydzielinę.

Powiązany Artykuł: Kup tabletki Vardenafil bez recepty w aptece online

Oprócz wspomnianej krwi w nasieniu, hematospermia ma przeważnie objawy towarzyszące takie jak ból podczas oddawania moczu lub podczas wytrysku, a także tkliwość moszny oraz jąder. Przejdźmy jednak do faktycznych przyczyn, które mogą powodować obecność krwi w spermie. Jak już zdążyliśmy wspomnieć, objaw ten może towarzyszyć wielu chorobom, a niektóre z nich to:

Hematospermia i seks – jaki to ma związek?

Oczywiście możecie się domyślić, że uprawianie seksu przy tym schorzeniu jest wysoce niewskazane. Może to prowadzić do pogorszenia się objawów i dalszych urazów narządów rozrodczych. Warto też wspomnieć, że seks może być bezpośrednią przyczyną pojawiania się krwi w spermie. 

Jeśli jesteśmy fanami nietypowych zachowań seksualnych, czy też różnych dewiacji, sami mogliśmy to spowodować. Zastanówcie się, czy nie używaliście ostatnio pompki do penisa z zaciskiem. Jej używanie może doprowadzić do urazów prącia. Poza tym wszelkiego rodzaju nakładki wibracyjne, pierścienie, a także kolczyki w miejscach intymnych mogą przyczynić się do pojawienia się czerwonego koloru w nasieniu.

Powiązany Artykuł: Tabletki Cialis 5mg / 20 mg bez recepty: kupić w aptece online

Nadużywanie alkoholu oraz narkotyków również może prowadzić do pojawienia się hematospermii. Chociaż początkowo może wydawać się, że nie jest to w ogóle powiązane, ważnym do zapamiętania faktem jest to, iż można naprawdę pogorszyć swój stan zdrowia, a nawet doprowadzić do całkowitej bezpłodności. Odstawcie wszelkie używki, jeżeli zauważycie u siebie czerwone zabarwienie spermy i natychmiast skonsultujcie się z lekarzem, który wytłumaczy wam, co można zrobić, aby poradzić sobie z tym problemem.

Hematospermia – leczenie schorzenia

Aby leczenie hematospermii miało jakikolwiek sens, należy najpierw prawidłowo zdiagnozować jej przyczynę. Potrzebny do tego jest szereg badań takich jak USG i markery nowotworowe. Dlatego jeszcze raz przypominamy – nie odkładajcie wizyty u lekarza na później. Problem nie zniknie sam!

Po wykonaniu potrzebnych badań i ustaleniu podłoża pojawiania się krwi w spermie można przystąpić do wdrażania leczenia, które będzie się różnić w zależności od wykrytej choroby. Jeżeli doszło jedynie do urazu prącia, zaleca się stosowanie zimnych okładów, aby zminimalizować opuchliznę. Polecane jest też zaprzestanie aktywności seksualnej i duże ilości odpoczynku, aby organizm miał czas na regenerację. W przypadku, gdy przyczyną będzie po prostu infekcja, może się skończyć jedynie na przepisaniu antybiotyków. W najgorszym przypadku, czyli po wykryciu nowotworu, z pewnością otrzymamy skierowanie do onkologa, który dopiero potwierdzi diagnozę i skieruje na odpowiednią terapię.Korzystamy z plików cookies, abyś mógł w pełni korzystać z usług nasze strony internetowej. Kontynuując przeglądanie naszej witryny, akceptujesz politykę cookies.

Rozumiem