• Oferta powitalna dla wszystkich
  • Rabat do 30%
  • Darmowe pigułki bonusowe
Wsparcie telefoniczne Wsparcie telefoniczne
Godziny pracy 09:00 - 17:00 Telefon Polska: Międzynarodowy telefon:

Choroby weneryczne: co to jest, jakie są ich objawy i jak się wyleczyć

Każdy z nas stara się dbać o swoje zdrowie. Obecne trendy z popularnych sieci społecznościowych pokazują, że ludzie coraz chętniej zdrowo się odżywiają, ćwiczą i kultywują zdrowy styl życia. Jest jednak pewien gorący temat, który towarzyszy ludziom wszystkich grup wiekowych od zawsze. Są to wspomniane w tytule choroby weneryczne. Narażony jest na nie praktycznie każdy, kto jest lub nawet był w ostatnim czasie aktywny seksualnie. Bardzo często są one tematem tabu i niechętnie rozmawia się o nich w towarzystwie. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest to sprawa bardzo osobista i raczej wstydliwa.

Choroba weneryczna – co to w ogóle jest?

Najprościej mówiąc jest to choroba przenoszona drogą płciową. Nie jest to jednak jedyna droga do zarażenia się, gdyż może dojść do niego również poprzez pocałunki, kontakt z krwią, kontakt z akcesoriami erotycznymi, a nawet podczas porodu (matka może zarazić dziecko). Choroby weneryczne u mężczyzn i kobiet są powodowane przez różnego rodzaju bakterie, grzyby, wirusy czy też pasożyty. Pamiętajcie, że nieleczone i bagatelizowane choroby weneryczne mogą być zagrożeniem życia!

Choroby weneryczne u mężczyzn

Na choroby weneryczne narażone są obie płcie. Nie ma znaczenia czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Wszyscy, jeżeli nie będziemy ostrożni, znajdujemy się w grupie ryzyka. Do najczęstszych chorób wenerycznych u mężczyzn należą: chlamydiakiła i rzeżączka

Powiązany Artykuł: Tabletki na potencję Tadalafil 20 mg: kupić bez recepty w aptece

Są to choroby, które na szczęście można leczyć, jednak proces ten nie należy do najprzyjemniejszych.

Choroby weneryczne: po jakim czasie występują objawy

Chociaż jest to wstydliwy problem i bardzo często niełatwo jest nam prosić o pomoc czy udać się do lekarza na konsultacje, nie możemy go zignorować. Nie możemy polegać jedynie na rzeczach znalezionych w Internecie, ponieważ często są to niesprawdzone informacje. Wracając jednak do objaw – jedną z pierwszych, alarmujących oznak, którymi objawiają się choroby weneryczne jest wysypka. Nie ma jednak powodów do paniki, ponieważ może być ona też spowodowana podrażnieniami podczas depilacji lub użyciem niewłaściwych kosmetyków. Bardziej niepokojącymi oznakami mogą być wydzielina o nieprzyjemnym zapachu z narządów płciowych, ból przy oddawaniu moczu, owrzodzenie lub pieczenie i swędzenie. Jeżeli zauważysz te objawy u siebie, nie zwlekaj. Jak najszybciej udaj się do lekarza zamiast sprawdzać w wyszukiwarce przyczyny problemu.

Choroby weneryczne: leczenie, które przynosi efekty

Leczenie chorób wenerycznych będzie w największym stopniu zależało od rodzaju choroby. Nie ma jednego złotego środka, ponieważ chorób jest bardzo dużo. Najważniejsza jest oczywiście profilaktyka i szybka reakcja. Nie zwlekaj po odkryciu alarmujących symptomów. Biegnij prosto do lekarza.

Powiązany Artykuł: Oryginalny lek Levitra 10 lub 20 mg: kupić bez recepty w aptece

Sam proces leczenia przeważnie wiąże się z przyjmowaniem przepisanych leków na receptę. Zwykle będą to antybiotyki, ale nie jest to jedyna forma walki z dolegliwościami. Równie często jak leki doustne możemy otrzymać maści, które łagodzą objawy. Po raz kolejny przypomnę, że najważniejszą rzeczą jest zdrowy rozsądek i zapobieganie sytuacjom, które mogą prowadzić do zarażenia. Higiena, odpowiednia pielęgnacja, zabezpieczenia podczas seksu – to tylko niektóre rzeczy, które mogą nas uchronić od uciążliwego problemu jakim są choroby weneryczne.

Proces leczenia bardzo często jest długotrwały i niezwykle nieprzyjemny, a i tak będziemy mieli szczęście, jeżeli będzie on możliwy. Nie zapominajmy, że najgroźniejszą chorobą przenoszoną drogą płciową jest oczywiście wirus HIV, który powoduje AIDS. Jest to choroba przewlekła i nie ma żadnych możliwości jej leczenia poza łagodzeniem objawów.Korzystamy z plików cookies, abyś mógł w pełni korzystać z usług nasze strony internetowej. Kontynuując przeglądanie naszej witryny, akceptujesz politykę cookies.

Rozumiem