• Oferta powitalna dla wszystkich
  • Rabat do 30%
  • Darmowe pigułki bonusowe
Wsparcie telefoniczne Wsparcie telefoniczne
Godziny pracy 09:00 - 17:00 Telefon Polska: Międzynarodowy telefon:

Zmniejszone libido u mężczyzn i kobiet: jakie są powody i jak je zwiększyć?

Niskie libido niekoniecznie musi oznaczać jakieś problemy zdrowotne. Przeważnie jest ono powodowane przez stres lub zmęczenie. Jednakże długotrwałe utrzymywanie się takiego stanu rzeczy może wiązać się z różnymi schorzeniami lub przedawkowywaniem jakichś leków. Na szczęście w kwestii libido współczesna medycyna (zarówno profesjonalna jak i domowa) zna wiele skutecznych rozwiązań. Wiadomo, że nikt nie ma ochoty na seks przez cały czas, każdy może mieć gorszy dzień lub gorszy okres w życiu, ale jeśli jest to stan, który utrzymuje się przez dłuższy okres czasu, należy się temu przyjrzeć.

Spadek libido – przyczyny i podłoża

Problemy z ochotą na miłosne igraszki przeważnie mają podłoże psychologiczne. Jeżeli dotknięta nimi osoba cierpi na depresję, miała problemy w związku lub przechodziła przez traumatyczne przeżycia (zwykle w dzieciństwie), brak libido jest ich częstym towarzyszem. Każdy przedłużony okres obniżonego libido powinien być konsultowany ze specjalistą. Profesjonalna pomoc psychoterapeutyczna może pomóc wam z wszelkimi problemami psychologicznymi.

Powiązany Artykuł: Tabletki na potencję Sildenafil 100 mg: kupić bez recepty w aptece

Pozostaje jeszcze kwestia osób, które mają problemy w swoich związkach. Pierwszym, nasuwającym się logicznie rozwiązaniem są rozmowy z partnerem. Bardzo ważne jest tutaj obopólne zaufanie, bez którego nie jest możliwe porozumienie zwaśnionych stron. Ostatecznością, jeżeli nic nie pomoże, jest terapia małżeńska lub terapia dla par.

Brak libido – czy ma to związek z chorobami?

Niskie libido to nie tylko kwestia psychologiczna, ponieważ na naszą „ochotę” mogą wpływać również choroby takie, jak cukrzyca, anemia lub choroby serca. Ponadto, brak libido jest bardzo często objawem zatrucia manganem, chlorkiem winylu lub izocyjanianami. To nie wszystko, z naszym libido igrają również przyjmowane leki, a także niektóre używki – marihuana, heroina, alkohol, a nawet pozornie nieszkodliwa kofeina!

Wpływ hormonów na niskie libido

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że hormony mają wpływ na nasze pożycie seksualne. Niewłaściwe poziomy testosteronu u mężczyzn powodują zanik libido, chociaż warto nadmienić, że to problem dotykający również kobiet. W ich przypadku poziom testosteronu naturalnie obniża się w okresie menopauzy. 

Powiązany Artykuł: Lovegra - Viagra dla kobiet bez recepty: kupić w aptece online

Jeśli to właśnie zaburzenia hormonalne są odpowiedzialne za brak libido, należy skonsultować się z lekarzem i rozpocząć leczenie hormonalne. Takie leczenie jest przeważnie bardzo skuteczne w niwelowaniu problemu niskiego libido.

Domowe sposoby na niskie libido

Nie trzeba wybierać się w Himalaje po magiczne zioła i korzenie, które wyleczą nas z problemu niskiego libido. Wystarczy krótka wycieczka do najbliższego sklepu spożywczego, ponieważ najlepsze, pobudzające afrodyzjaki mamy tuż pod ręką. Są to między innymi: banany, figi, pestki dyni, damiana , kurkuma czy nawet lukrecja. 

Naturalne składniki są najlepszym sposobem na poprawę libido, ponieważ nie nadwyrężają naszej wątroby i żołądka, a ponadto można je bardzo apetycznie przyrządzić na romantyczną kolację, która również będzie sposobem na większą ochotę na igraszki.

Obniżenie popędu seksualnego dotyka coraz większej liczby populacji, ze względu na zawrotne tempo życia i mnożące się czynniki stresogenne. Przez ten problem cierpi wiele par i małżeństw, co odbija się niekorzystnie na całym społeczeństwie. Bardzo często jest to powód do kłótni i generowania dalszych problemów. Zidentyfikowanie problemu i szybka reakcja to najlepszy sposób, aby uniknąć jego eskalacji i dalszych nieprzyjemności. Ochota na seks nie jest obowiązkowa, ponieważ składa się na nią wiele czynników, nie tylko psychologicznych czy farmakologicznych, ale jej całkowity brak jest problemem, z którym należy walczyć.Korzystamy z plików cookies, abyś mógł w pełni korzystać z usług nasze strony internetowej. Kontynuując przeglądanie naszej witryny, akceptujesz politykę cookies.

Rozumiem