• Oferta powitalna dla wszystkich
  • Rabat do 30%
  • Darmowe pigułki bonusowe
Wsparcie telefoniczne Wsparcie telefoniczne
Godziny pracy 09:00 - 17:00 Telefon Polska: Międzynarodowy telefon:

Zaburzenia erekcji – temat tabu czy normalne zjawisko w społeczeństwie?

Kłopoty z erekcją występują wśród mężczyzn w każdym wieku. Przyczyny problemów z erekcją są coraz bardziej powszechne w dzisiejszym życiu. Wynika to z pędu życia. W obecnych czasach, kiedy kobiety stały się równymi przeciwnikami mężczyzn w rywalizacji zawodowej, społecznej jak i ogólno-życiowej, presja jakiej poddawani są mężczyźni wymusza na nich większe zaangażowanie w życiu codziennym. Większość mężczyzn zapomina jednak, że ich organizm, jest delikatnym „układem”, który w wyniku przemęczenia fizycznego lub psychicznego oraz w przypadku problemów zdrowotnych odmawia posłuszeństwa, m.in. w postaci zaburzeń erekcji. 

Bardzo często młody mężczyzna, u którego pojawi się problem z erekcją, rzadko analizuje co mogło być przyczyną jego dolegliwości. Młodzi mężczyźni, kierowani stereotypowym myśleniem, że kłopoty z erekcją dotyczą głównie mężczyzn w średnim wieku i starszych, przy pierwszych objawach zaburzeń erekcji wpadają w panikę, w obawie o swoją sprawność seksualną. W przypadku mężczyzn w wieku poniżej 30 lat, wystarczy zmiana stylu życia, diety, zwiększenie lub ograniczenie wysiłku fizycznego lub psychicznego oraz wprowadzenie do swojego harmonogramu dnia czasu na relaks, o którym większość społeczeństwa w dzisiejszej „pogoni za wszystkim” nie pamięta. Są również pacjenci, którzy pomimo młodego wieku wymagają leczenia wsparcia medycznego z zastosowaniem właściwie dobranych środków farmaceutycznych. 

W niniejszym artykule przytoczymy kilka wypowiedzi naszych czytelników w różnym wieku, z różnych klas społecznych, którzy doświadczając problemów związanych z zaburzeniami erekcji podjęli różne metody walki z tą niepożądaną męską dolegliwością.

Wojciech z Płocka, 36 lat, zawodowy kierowca.

„Nigdy nie spodziewałem się, że w wieku trzydziestu kilku lat mógłbym mieć jakiekolwiek problemy z erekcją. Od ponad roku byłem bardzo aktywny zawodowo. Jeździłem w długie trasy. Średnio odbywam 3 lub 4 stosunki seksualne w miesiącu z moją stałą partnerką. Pierwsze dolegliwości z prawidłową erekcją pojawiły się u mnie nagle. Nigdy wcześniej nie zaobserwowałem niczego niepokojącego. W tym dniu, miałem niepełną erekcję, przez co nie udało mi się zakończyć stosunku wytryskiem. Pomyślałem, że była to chwilowa niedyspozycja. Gdy objawy wystąpiły również przy kolejnym stosunku, wiedziałem już, że problem jest poważny. Najgorszy dla mnie był wstyd przed moją partnerką. Nie chciałem z nią o tym rozmawiać, co z perspektywy dzisiejszego dnia uważam za duży błąd. Stwierdziłem, że zanim udam się do lekarza po poradę, spróbuję leczenia we własnym zakresie. W moim przypadku była to trafna decyzja. Za pomocą Internetu znalazłem specjalistyczne portale polecające środki farmaceutyczne. Zacząłem stosować leki, czyli ViagręLevitrę czy Kamagrę na erekcję oraz dodatkowo ograniczyłem ilość wyjazdów służbowych. Wszystko wróciło do normy bardzo szybko. Obecnie leki przyjmuję tylko doraźnie. Zazwyczaj w okresie zwiększonych godzin pracy.”

Ryszard z Warszawy, 49 lat, prowadzi własną firmę.

„Od długiego czasu unikałem stosunków seksualnych. Niepełna erekcja stała się normą w moim życiu seksualnym. Fakt, że moja żona nigdy nie stwierdziła oficjalnie, że jej to przeszkadza nie uspokajał moich obaw, że nie jestem w stanie zaspokoić jej potrzeb w łóżku. W pewnym sensie w kwestiach seksu poddałem się, skupiając swoją uwagę na prowadzeniu firmy. Leki na erekcję nigdy mnie nie przekonywały, tym bardziej, że kilka miesięcy wcześniej stosowałem tabletki na kłopoty z erekcją. Efekt był kiepski, a właściwie, chyba nie było go w ogóle. W końcu odważyłem się udać do lekarza. Zaskoczenie moje było ogromne, gdy lekarz przepisał mi tabletki, które stosowałem wcześniej, i które nie wywołały oczekiwanego skutku. Po wizycie zrozumiałem, że leki są tylko elementem terapii. Dużo zależy od nas samych i stylu w jaki żyjemy. Uświadomiłem sobie, że od długiego czasu byłem zblokowany psychicznie i obawiałem się kolejnej łóżkowej porażki. Obecnie regularnie stosuję leki na erekcję, ograniczyłem palenie, zacząłem biegać i mam się świetnie. Zacząłem rozmawiać z żoną o mojej terapii i wreszcie spędzać z nią więcej czasu w łóżku, znowu ciesząc się pełnym zadowoleniem z pożycia małżeńskiego.”

Tomasz, 25 lat, zawodowy piłkarz.

„Kiedy pierwszy raz doświadczyłem problemów z erekcją pomyślałem, że to chwilowa wpadka. Nie mam stałej partnerki seksualnej. Właściwie to miewam ich dużo. Po pierwszej sytuacji, stwierdziłem, że dziewczyna po prostu nie była w moim typie. Przy kolejnej sytuacji dziewczyna zdecydowanie mi się podobała, jednak problem z erekcją wystąpił ponownie. Długo się wahałem, aż wreszcie zgodnie z zaleceniem w ulotce przyjąłem leki przed stosunkiem. Było super, ponieważ osiągnąłem silną erekcję trwającą przez dłuższy czas niż zwykle. Viagra działa!! Spodobało mi się to na tyle, że zacząłem stosować leki regularnie. Po dłuższym czasie stosowania środków na erekcję, nie mogłem osiągnąć wzwodu bez leków. Zacząłem czytać fachową literaturę i uświadomiłem sobie, że być morze stosowanie tak silnych leków na erekcję w moim przypadku nie było konieczne. Miałem świadomość, że żyję bardzo aktywnie ponieważ gram zawodowo w piłkę nożną, co się wiąże z ciągłymi treningami oraz dodatkowo biegam w maratonach. Nie biorąc pod uwagę ogromnego wysiłku fizycznego jakiemu poddawałem swój organizm, od razu sięgnąłem po środki farmaceutyczne na erekcję. Niewłaściwe było również to, że stosowałem leki zapobiegawczo, przez długi czas, aby nie zanotować kolejnej wpadki. W efekcie, nie mogłem osiągnąć erekcji bez stosowanych wcześniej leków. Pełen obaw udałem się do lekarza specjalisty, który na początek przepisał mi środki właściwe do objawów wynikających z mojego trybu życia i aktywności fizycznej. Leki biorę sporadycznie tylko po wytężonym wysiłku. Wreszcie wszystko wróciło do normy.”

Stosowanie środków farmaceutycznych na erekcję takich jak Kamagra Oral JellyVardenafil, Tadalafil, powinno przebiegać w sposób kontrolowany i przemyślany. Warto przed zakupem Viagry, przeanalizować opinie na temat produktu a w przypadku wątpliwości skonsultować się z lekarzem. Właściwie stosowane produkty medyczne pozwalają skutecznie walczyć z zaburzeniami erekcji.