• Oferta powitalna dla wszystkich
  • Rabat do 30%
  • Darmowe pigułki bonusowe
Wsparcie telefoniczne Wsparcie telefoniczne
Godziny pracy 09:00 - 17:00 Telefon Polska: Międzynarodowy telefon:

Zaburzenia preferencji seksualnych i dewiacje seksualne: czy to problem?

Każdy ma jakieś tajemnice, które nie wychodzą poza drzwi sypialni. Często te tajemnice mogą bardzo szybko zamienić się w problemy, jeżeli z nikim o nich nie porozmawiamy. Skąd możemy wiedzieć, czy nasza fantazja nie jest już niebezpieczną dewiacją? Gdzie zwrócić się o pomoc? Czy polegać na wyszukiwarkach? Ciężko jest nam rozmawiać o trudnych i wstydliwych tematach, dlatego tutaj postaramy się przybliżyć wam najważniejsze informacje i opiszemy zaburzenia psychoseksualne.

Chociaż zaburzenia preferencji seksualnych mogą brzmieć bardzo groźnie i niezbyt przyjemnie to należy podejść do tego tematu z chłodną głową. W dzisiejszych, szalonych czasach ludzie prawdopodobnie widzieli już prawie wszystko. Nic dziwnego więc, że szukają coraz dziwniejszych sposobów na seksualną satysfakcję. 

Powiązany Artykuł: Kamagra Oral Jelly 100mg: kupić w aptece online bez recepty

We współczesnym społeczeństwie drobne zboczenia seksualne nikogo już nie dziwią. Jest jednak pewna granica, na którą warto zwrócić uwagę, aby nie krzywdzić siebie i innych.

Rodzaje dewiacji seksualnych

Wszelkich rodzajów dewiacji seksualnych znajdziemy od A do Z, ale na początek możemy je sklasyfikować w 3 główne kategorie. Po pierwsze mamy zaburzenia naszej identyfikacji płciowej, następnie zaburzenia preferencji seksualnych (zwane też parafiliami) oraz dysfunkcje seksualne.

Pierwsza z tych kategorii jest dzisiaj mocno nagłaśniana przez media oraz różne środowiska LGBT. Zasadniczo najczęstszą formą tych zaburzeń jest transseksualizm, czyli niezgodność odczuwanej tożsamości płciowej z obecną płcią morfologiczną. Towarzyszy temu bardzo silna chęć zmiany płci na przeciwną, a przyczyny takiego zaburzenia mogą być bardzo różnorodne i nie ograniczają się do jednej płci.

Najszerszą listę będą oczywiście posiadały zboczenia seksualne, czyli wspomniane wcześniej parafilie. Znajdziemy tutaj wszelakie rodzaje dewiacji seksualnych na każdą literę alfabetu. Nie będziemy marnować waszego czasu na wymienianie ich wszystkich, ale wspomnimy o kilku najważniejszych. Należą do nich zaburzenia BDSM, których główną istotą jest dominacja seksualna w różnorakich formach. Następnym popularnym zaburzeniem jest fetyszyzm, który w łagodnych formach jest niegroźny, a dotyczy oczywiście obsesji na punkcie konkretnych części ciała (bardzo często są to stopy). Następnie możemy wymienić masochizm seksualny, którego przyczyny są często związane z dzieciństwem danej osoby, a polega na czerpaniu przyjemności z doznawania bólu podczas stosunku seksualnego.

Inne zaburzenia psychoseksualne

Wspomniane powyżej dysfunkcje seksualne są coraz bardziej powszechne wśród społeczeństwa. Ich przyczyny mogą być fizjologiczne i psychiczne, a objawiają się bardzo różnie. Wśród nich znajdziemy coraz częstsze zaburzenia erekcji i przedwczesny wytrysk, ale nie tylko. 

Powiązany Artykuł: Oryginalny lek Levitra 10 lub 20 mg: kupić bez recepty w aptece

Zaliczają się do nich również pochwica, anorgazmia, dyspareunia itp. Leczenie takich zaburzeń jest jak najbardziej możliwe, ale należy je najpierw odpowiednio zdiagnozować.

Dlaczego zboczenia seksualne to wstydliwy temat

Każdy człowiek jest naturalnie wyposażony w mechanizm wstydu, a ten bardzo mocno działa w przypadku spraw związanych z seksem. Chociaż wielu mężczyzn lubi przechwalać się swoimi podbojami i wyczynami w łóżku, to nikomu nie rozmawia się komfortowo o bardzo intymnych sprawach. Takimi właśnie sprawami są wszelkiego rodzaju zaburzenia preferencji seksualnych. Wiele osób nimi dotkniętych bardziej lub mniej świadomie się ich wstydzi. Bardzo często przywdziewają swego rodzaju „maskę”, kiedy oddają się swoim dewiacjom, a potem wracają do normalnego życia udając, że nic nie miało miejsca. Wiele krajów jest coraz bardziej otwartych na takie tematy, jednak w tak hermetycznym kraju, jakim jest Polska, wciąż ciężko rozmawiać na tak krępujące tematy. Nikt nie chce być pochopnie osądzany na podstawie swoich preferencji seksualnych.Korzystamy z plików cookies, abyś mógł w pełni korzystać z usług nasze strony internetowej. Kontynuując przeglądanie naszej witryny, akceptujesz politykę cookies.

Rozumiem